Kosmetologia estetyczna
Mezoterapia igłowa z Tropokolagenem
Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na dostarczeniu w głębsze warstwy skóry substancji czynnych w celu jej biostymulacji.
Iniekcje Tropokolagenem GUNA naśladują, wspomagają i przyspieszają naturalne procesy regeneracji tkanek. Są wyjątkowo bezpieczne dla pacjentów w każdym wieku, bez względu na występujące choroby i stosowane leczenie. Zastosowanie Tropokolagenu GUNA prowadzi do odbudowy struktury włókien kolagenowych, pobudzenia fibroblastów do proliferacji i neosyntezy włókien kolagenowych, zmniejszenia napięcia mięśni mimicznych i poprawy ich funkcjonowania.
Wskazania
do zabiegu:
-
utrata jędrności skóry związana z wiekiem lub redukcją tkanki tłuszczowej
-
objawy starzenia się skóry twarzy, szyi i dekoltu, dłoni oraz ciała
-
lokalne nadmiary tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy i ciała
-
zmarszczki związane z wiekiem i fotostarzeniem się skóry
-
nadmierne napięcie mięśni mimicznych i mięśni szyi
-
utrata elastyczności i napięcia mięśni szyi
-
wypadanie włosów
-
blizny i rozstępy
-
cellulit
Tropokolagen MD-TISSUE
Regeneracja struktury skóry właściwej, poprawa jędrności, wsparcie leczenia ran, blizn i rozstępów.
Zastosowanie MD-TISSUE wpływa na regenerację i wzrost jędrności skóry, spłycenie zmarszczek w okolicy twarzy i dekoltu, redukcję świeżych blizny i rozstępów.
Tropokolagen MD-MATRIX
Regeneracja skóry i tkanki podskórnej. Bezpieczne modelowanie lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej, wsparcie leczenia trudno gojących się ran, blizn i bliznowców.
Tropokolagen zawarty w MD-MATRIX odbudowuje włókna kolagenowe, natomiast substancje pomocnicze w nim zawarte działają na lokalne nadmiary tkanki tłuszczowej prowadząc do ich szybszego spalania oraz do redukcji cellulitu.
Tropokolagen MD-MUSCLE
Regeneracja i relaksacja mięśni twarzy i szyi, wsparcie w leczeniu bruksizmu i napięciowego bólu głowy.
Zastosowanie preparatu MD-MUSCLE przed iniekcją toksyny botulinowej umożliwia zmniejszenie dawki toksyny, bądź całkowite zrezygnowanie z jej podania w danym rejonie. MD-MUSCLE dzięki wszechstronnemu mechanizmowi działania pozwala na szybką i skuteczną relaksację nadmiernie napiętych mięśni oraz zmniejszenie ich kurczliwości.
Zalecana ilość zabiegów:
FAZA PIERWSZA (niezbędna) – aktywne nasycenie: 3-4 zabiegi raz w tygodniu
FAZA DRUGA (jeśli konieczna) – intensywna regeneracja (szczególnie u kobiet po menopauzie): 2 zabiegi w ciągu następnego miesiąca lub 2 miesięcy
FAZA TRZECIA (niezbędna) – aktywne podtrzymanie efektów: 1-2 zabiegi co 6-12 miesięcy
Zalecenia pozabiegowe:
-
W dniu zabiegu należy zmienić pościel i ręczniki na czyste oraz zwrócić szczególną uwagę na higienę okolicy zabiegowej (unikać dotykania obszaru zabiegowego, przytulania zwierząt, przylegania brudnej odzieży).
-
Przez 2 tyg. po zabiegu należy stosować kremy z wysokim filtrem UVA, UVB min. 30 SPF, nawet jeśli nie ma bezpośredniego kontaktu ze słońcem.
-
Przez 2 tyg. należy unikać bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie UV tj. opalania się na słońcu i w solarium.
-
Przez 7-14 dni po zabiegu nie należy stosować leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych (np. ibuprom, ibuprofen, aspiryna, nimesil) z wyjątkiem paracetamolu.
-
Przez 3 dni należy unikać wysokich temperatur (gorące kąpiele, sauna, gorąca para np. ze zmywarki czy parującego garnka, nachylanie się nad gorącym piekarnikiem itp.).
-
Przez 7 dni po zabiegu nie należy stosować preparatów mocno złuszczających.
-
Przez 3 dni nie narażać organizmu na intensywny wysiłek fizyczny np. siłownia, fitness.
-
Przez 3 dni należy zrezygnować z korzystania z basenu.
-
Zaleca się picie dużej ilości wody (2l) przez okres 2 tyg. po zabiegu.
-
W dniu zabiegu należy unikać picia alkoholu.
-
Następnego dnia po zabiegu można wykonać makijaż.
-
Przez 3 tyg. po zabiegu absolutnie zakazane jest przeprowadzanie zabiegów takich jak: lasery, fala radiowa, naświetlania, zabiegi złuszczające takie jak peelingi chemiczne czy mikrodermabrazja.
-
Przez 3 dni po zabiegu nie zaleca się sprzątania z użyciem mocnych detergentów.
-
U nosiciela wirusa opryszczki po zabiegu mogą pojawić się objawy tej dolegliwości. W przypadku pojawienia się opryszczki należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza dotyczącymi postępowania w ww. jednostce chorobowej.